تجهیزات اکتیو:

انواع تجهیزات اکتیو مورد استفاده در شبکه‌­ی GPON/FTTH عبارتند از انواع OLT، ONU، MDU و ONT که در مدلهای مختلف توسط ایران فایبر قابل تامین می‌باشد.

OLT

OLT یا Optical Line Terminal در مرکز مخابراتی نصب می‌شود و سیگنال نوری شبکه ODN را تغذیه می‌کند. OLT ها در سایزها و ظرفیتهای مختلف تولید می‌شوند که بسته به تعداد مشترک تحت سرویس دهی و پهنای باند پورتهای GPON و ویژگیهای دیگر انتخاب می‌شوند.

مهمترین برندهای تولیدکننده OLT در دنیا عبارتند از Huawei، Fiberhome، ZTE.

ONU/MDU

در راهکارهای FTTC و FTTB که ارتباط مشترک در میان راه از فیبر نوری به شبکه مسی تبدیل می شود از ONU (Optical Network Unit) و MDU (Multi Dueling Unit) استفاده می شود. این دستگاهها ارتباط فیبر را به ADSL یا VDSL تبدیل می کنند.

ON

ONT یا Optical Network Terminal دستگاهی است که در منزل مشترک نصب میشود و سیگنال نوری را دریافت کرده و سرویسهای مد نظر کاربر را برای وی تامین می­کند. ONT ها معمولا دارای خروجیهای LAN، fxs، WiFi و در برخی موارد CATV می باشد.

ایران فایبر علاوه بر تولید تجهیزات Passive نوری، در رابطه با تامین تجهیزات Active نیز فعالیت گسترده ای دارد و آماده پاسخگویی به شرکتهای مخابراتی و مصرف کنندگان مختلف در این رابطه می ­باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید